Руслан Кравченко: Триває співпраця з МВФ у напрямі реформи податкового адміністрування
Голова ДПС Руслан Кравченко провів робочу зустріч з представниками МВФ Енріко Аавом та Сюзан Бетс. Учасники обговорили конкретні заходи виконання отриманих ДПС рекомендацій у межах технічної допомоги Департаменту з бюджетних питань МВФ у рамках впровадження Національної стратегії доходів до 2030.
«Реформа податкового адміністрування триває. Разом із командою Міжнародного валютного фонду працюємо над комплексом заходів, щоб зробити систему більш ефективною, прозорою та сучасною», – підкреслив Руслан Кравченко.
За його словами, ДПС вже активно працює на такими основними напрямами:
Управління реформами – оновлюються критерії моніторингу реформ та впроваджується ефективне управління змінами.
Управління комплаєнс-ризиками – здійснюється розробка ключових показників ефективності для експериментального проєкту, аудит навичок співробітників тощо.
Податковий аудит – впроваджуються ризик-орієнтовані підходи до аудиту, розробляються ключові показники ефективності аудиту.
Реформи у сфері IT – підвищується автоматизація процесів для зниження адміністративного навантаження та максимальної прозорості.
Під час зустрічі було узгоджено план спільної роботи на найближчий час щодо удосконалення процесів здійснення податкового аудиту, зокрема, в частині визначення стратегічних та операційних цілей цієї діяльності ДПС, впровадження ризик-орієнтованого підходу до формування планів перевірок.
Це дозволить Україні досягти виконання відповідних маяків меморандуму з МВФ і створити систему податкового адміністрування, що відповідатиме кращим міжнародним стандартам.