Щодо необхідності дотримуватись вимог Порядку заповнення реквізитів платіжної інструкції

Дата: 20.03.2024 15:55

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників податків щодо необхідності дотримуватись вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також при їх поверненні, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 148 від 22.03.2023.

Обов'язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит «Призначення платежу», під час заповнення якого для платника у разі сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетний/небюджетний/єдиний/депозитний рахунок передбачено поля встановленого формату:

"Код виду сплати";

"Додаткова інформація запису" (рекомендуємо при заповненні цього поля додатково зазначати ЄДРПОУ/РНОКПП фактичного платника);

"Номер рахунку" (при сплаті на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС);

"Сума податку" (при сплаті на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС);

"Інформація про податкове повідомлення (рішення)" (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім'я ДПС).

Також наголошуємо на необхідності коректного заповнення полів платіжної інструкції «Код платника/фактичного платника» та «Платник/фактичний платник», передбаченими Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, завтердженою Постановою НБУ №163 від 29.07.2022 (зі змінами та доповненнями несеними постановою Правління Національного банку України  від 24 грудня 2023 року № 179). Нагадуємо, що відповідно до п.38.2 ст.38 ПКУ сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, – податковим агентом або представником платника податку.