10.04.23.Для тих,хто веде сидячий спосіб життя,№5

Дата: 10.04.2023 15:36

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення

„Спорт для всіх”

Рубрика: Здоровий спосіб життя

Для тих,хто веде сидячий спосіб життя

Навіть якщо ви регулярно відвідуєте тренажерний зал, або бігаєте в парку по 30 хв. 3-4 рази на тиждень, але ведете сидячий спосіб життя – для доброго здоров’я цього замало. Спеціалісти радять не тільки займатись оздоровчим спортом, але якомога менше сидіти в інший час. Недостатній рух приводить до ожиріння, діабету другого типу, хворобам серцево-судинної системи.

Фізичні вправи допомагають людям підтримувати здоров’я і швидко відновлюватись після захворювань, але позитивний ефект пропадає, як тільки заняття закінчуються.

Якщо ви працівник розумової праці,  можете виконати гімнастику на роботі, яку ваші співробітники навіть не помітять:

1)Вдихніть на повні груди 3 рази.

2)Енергійно розітріть вуха, спочатку в горизонтальному напрямі, а потім у вертикальному.

3) Розітріть щоки.

4) Потріть крила носа.

5) Промасажуйте потилицю.

6)Декілька разів легко проведіть пальцями вздовж брів.

7) Легенько промасажуйте все обличчя обома руками.

8)Склавши долоні, підніміть їх на висоту обличчя, пальцями лівої руки обхопіть кінчики пальців правої руки, виконайте рух на їх розтягування в різні боки, потім змініть положення рук. Виконати 3-4 рази.

9)Складіть долоні перед грудьми, розведіть пальці, міцно притискаючи долоні одна до одної, натискаючи на 1,2,3 рахунок, пружиньте пальцями, на 4 рахунок – розслабте руки. Виконати 3-4 рази.

10)Промасажуйте кожен палець окремо.

11)Встаньте, походіть, потягніться двома руками доверху, вдихніть,опустіть руки, видих.

12) Декілька разів присядьте,або виконайте напівприсід, виконайте декілька поворотів тулуба вправо,вліво. Пострибайте на місці на носочках, руки на поясі.

Якщо ви зупините свою трудову діяльність на 5-10 хв.  і виконаєте декілька вправ, ні в одного начальника це не викличе негативної реакції, а ви - збережете своє здоров’я.

Люди, які займаються канцелярською роботою, повинні робити  5-хвилинну перерву через 2 години після початку роботи і дві 5-хвилинних перерви в другій половині робочого дня: через 1,5 години після обіду і ще через годину.

При тяжкій фізичній праці слід робити перерви  по 10-15 хв. через кожні 1,5 години в першій половині робочого дня і 10-15 – хвилині перерви через кожну годину – в другій половині робочого дня.

При роботі на станках  доцільно робити 5-хвилинну перерву через 2 години після початку роботи і таку ж перерву в другій половині робочого дня – через 1,5 години після обіду.

Окрім цього, фізичними вправами або будь-яким видом фізичної активності потрібно займатись постійно.

Заняття фізичними вправами позитивно впливає на стан судин.

Швейцарські вчені провели дослідження, в якому взяли участь 209 чоловік, які перенесли серцевий  напад. Фізична активність після серцевого нападу, як правило, є профілактикою загострень. Спеціалісти хотіли зрозуміти, що робиться зі станом кровоносних судин, якщо займатись фізичними вправами, а потім перестати їх виконувати. На протязі чотирьох тижнів добровольці займались аеробікою, силовими та іншими вправами. Потім в учасників перевірили стан кровоносних судин. Виявилось, що вони були в кращому стані після фізичних навантажень. Після цього деяких пацієнтів попросили на деякий час перервати заняття фізичними вправами. В результаті перевірки судин через місяць виявилось, що весь позитивний ефект пропав і судини прийшли в той стан, що був до занять фізичною культурою.

Профілактика повторних приступів найбільш необхідна хворим ішемічною хворобою серця, і фізичні вправи у цьому грають важливу роль.

Отже, щоб досягнути реальних результатів, фізичними  вправами потрібно займатись постійно.

Підготувала

Олена Гикава