Як ще цікаво і неординарно можна займатися спортом взимку
Тернопільський обласний центр
фізичного здоров'я населення “Спорт для всіх”
Як ще цікаво і неординарно можна займатися спортом взимку
Зважаючи на те, що снігу за вікном наразі немає і температура здебільшого найчастіше близько нуля, то для активних і звичних зимових видів спорту умов цього сезону точно не вистачає. Однак готуватися до того, аби урізноманітнити колись свою спортивну зиму, можна завжди. Тому інформація про цікаві та незвичні зимові види спорту може бути досить корисною, - переконані фахівці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Пропонуємо зупинитись на деяких з них більш докладно.
Зимовий кайтсерфінг
Зимові види спорту, пов’язані зі сноубордом, мають безліч напрямків. Кайтсерфінг відрізняється від них тим, що спортсмен тримає в руках надувного змія з надлегкої тканини, який нагадує парашут і допомагає пересуватися по снігу. Родоначальником кайтсерфінгу вважають парапланериста Дітера Стразілла з Німеччини - експериментатор вперше спробував проїхатися з вітерцем на дошці в Альпах. У сучасній інтерпретації кайтсерфінг передбачає ковзання по гладких засніжених поверхнях. Для кайтсерферів погода має особливе значення, оскільки в безвітряний день вони просто не зможуть пересуватися.
Айскартінг
Думаєте, розігнатися по льоду на карті і не втратити управління - завдання не з легких і доступне тільки професіоналам? Зовсім ні, спробувати себе в якості пілота гоночної машини можуть і новачки. При всій екстремальності айскартінг вважається відносно безпечним. Траса для гонок завжди ретельно готується, після чого її тестує технік. Потужність картів 12 кінських сил, а цього цілком вистачає, щоб дорослий великий чоловік розігнав машину до 100 км / год.
Поло на снігу
Командний вид спорту на конях в якому метою є забити гол у ворота протилежної команди. Команда складається з чотирьох осіб. Розмір поля — 300 ярдів (274,2 метрa) в довжину і 150—160 ярдів (137,1-146,2 метра) в ширину (за площею це приблизно 5-6 футбольних полів). Діаметр м’яча для гри на відкритому повітрі 3 ¼ дюйма (8.3 сантиметри), вага — чотири унції (113,4 грама). М’яч може бути пластиковим, дерев'яним чи наповненим повітрям, як маленький футбольний м’яч. Клюxка традиційно виготовляється з бамбука або вербових прутів.
Матчі в цій грі коротшi, ніж у звичайному поло на траві, - ймовірно, через більш екстремальні умови. Вершники використовують не дерев’яні, а яскраві пластикові м’ячики, добре помітні на тлі білого поля. На підошву коням монтують шипи для легкого гальмування на снігу.
Педантичні британці, які придумали цю гру, навіть завели особливий дрес-код для коней. Їм підстригають гриву, а з хвоста плетуть кіску. А також одягають коней у щось яскраве.
Скіджоринг
Скіджоринг - зимова дисципліна їздового спорту, в якій лижники-гонщики змагаються на лижній трасі, пересуваючись вільним стилем за однією або двома собаками. Лижник сполучений з собакою спеціальним амортизаційним шнуром, пристебнутим до поясу. Проте рухається спортсмен не на буксирі, а як при звичайному лижному пересуванні, з використанням палиць. При цьому собака повинен знаходитися завжди попереду. Колись скіджоринг використовувався для індивідуального тренування ватажків упряжок, але швидко став окремим популярним зимовим видом їздового спорту. Цей спорт доречний також тим любителям активного відпочинку, хто не бажає брати участь в змаганнях, а просто хоче підтримувати у формі себе і свого собаку. Фізичні заняття разом з улюбленою твариною дарують радість, а відчуття від їзди на лижах при швидкості 20-30 кілометрів на годину – чудові. У нас скіджоринг став популярним недавно, хоча подібна дисципліна існувала раніше і називалася буксируванням лижника.