Особливості виплати пенсій тасоціальних виплат у період воєнного стану

Дата: 22.07.2022 12:47

Особливості виплати пенсій тасоціальних виплат у період воєнного стану

З моменту введення  воєнного стану  порядок виплати пенсії та соціальних виплат здійснюється відповідно до положень передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. № 162 «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану» (далі- Постанова КМУ № 162) та від7 березня 2022 р. № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги»(далі- Постанова КМУ № 214).

Так відповідно до ПостановиКМУ № 162 строк  виплати пенсії може здійснюватися без урахування строків, визначених частиною першою статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,таким чином період виплати може бути продовжено після 25 числа поточного місяця.

Що стосується отримання інших видів державних соціальних виплат, то урахуванням Постанови КМУ№ 214 на період введення воєнного стану не потрібно звертатись за перепризначенням або підтвердженням права на отримання наступних видів державної соціальної допомоги:

• для малозабезпечених сімей;
  • одиноким матерямна дітей;
  • для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність, абодітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів(не мають можливості її сплатити, чи їх місце перебування невідоме) ;
  • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  • непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

У випадку, якщо отримувачі допомоги з числаосіб з інвалідністю, особи з інвалідністю з дитинства,  дітьми з інвалідністю, в тому числі і дітям з інвалідністю, які досягнули повноліття станом на лютий 2022 року  та особи, які не мають права на пенсію, пропустили строк перегляду виплат тострок виплат такої допомоги продовжуються не лише на період воєнного стану, а й на однин місяць після його завершення.Після скасування воєнного стану органи соціального захисту зобов’язані проінформувати одержувачів про необхідність протягом місяця оновити документи, для продовженнянарахування відповідної допомоги.

Відповідно до Постанови КМУ № 162 виплата пенсії та соціальної допомоги у випадку тимчасової зміни фактичного місця проживання, або неможливості виплати уповноваженим банкомможе здійснюватися через Акціонерне Товариство «Ощадбанк»,або Акціонерне Товариство “Укрпошта». Для цьогоотримувачі пенсії мають звернутись для отримання відповідних виплат до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк», або відділення АТ “Укрпошта»з паспортом та довідкою про присвоєння РНКОПП (індивідуального податкового номеру).

У такому разі їм необхідно повідомити органи Пенсійного фонду України, або органи соціального захисту населення. Це можна зробити у такі способи як:

1. особиста подача заяви пронеобхідність отримання пенсії/грошової допомоги доорганів Пенсійного фонду України, або органів соціального захисту населення;
  2. зателефонувавши до сервісних центріввідповідних органів соціального захисту населення та  Пенсійного фонду України, які розміщені у регіоні, або доКонтакт-центру Пенсійного фонду України ( 0 800 503 753, 044 281 08 70, 044 281 08 71);
  3. надати інформацію через електронний кабінет Пенсійного фонду України – https://portal.pfu.gov.ua.