Лопушненська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Компенсація постраждалим від вибухонебезпечних предметів

Дата: 20.06.2022 14:19
Кількість переглядів: 279

Adobe Systems                      Компенсація постраждалим від                                  вибухонебезпечних   предметів

Відповідно до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» постраждалі особи мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та на щорічну допомогу на оздоровлення.

З цією метою Кабінету Міністрів України29 вересня 2021 рокузатвердивпостанову№ 1020, котра у свою чергу  ввела у діюПорядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів та Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів (ділі- Порядки).

Відповідно до цих Порядків компенсація та допомога на оздоровлення призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад на підставі звернення як постраждалої особи так і її законного представника, за зареєстрованим, або фактичним місцем проживання.

Окрім заяви на отримання компенсації та допомоги на оздоровлення додаються наступні документи:

  • копію паспорта громадянина України, копії тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне, або тимчасове проживання, посвідчення біженця,а також за наявності інформації про місце проживання;
  • для дітей віком до 14 років подаєтьсякопія свідоцтва про народження;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків. Для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку,потрібно подати серію та номер паспорта громадянина України;
  • для повнолітніх осібнеобхідно подати копію довідки медико-соціальної експертної комісії в якій зазначено групу та причину інвалідності, адля дітей до 18 років копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії «дитина з інвалідністю».

Вартим уваги є те, щообов’язковою умовою призначення компенсація є те, що звернення надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнямиспричиненими вибухонебезпечними предметами, а допомога на оздоровлення,у зв’язку із такою інвалідністю– за умови щорічного подання звернення до 15 жовтня.

Порядками визначені і розміри компенсації та допомоги особам, які постраждали від вибухонебезпечних предметів на території України.

Так, розмір  компенсації залежить відвстановленого на 1 січня поточного рокупрожиткового мінімумудля осіб, які втратили працездатність і виплачується у:

  • п’ятикратному розмірі–для особи з інвалідністю І групи та дитини з інвалідністю підгрупи А до 18 років;
  • чотирикратному розмірі–для особи з інвалідністю ІІ групи та дитини з інвалідністю до 18 років;
  • трикратному розмірі –для особи з інвалідністю ІІІ групи.

Нараховуваннядопомоги на оздоровлення, дляпостраждалої особи теж обчислюється із встановленого на 1 січня поточного рокупрожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а виплатанараховується у таких розмірах:

  • 40 % - для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю I або II групи;
  • 35 % - особам з інвалідністю III групи.

Важливим є те, що допомога на оздоровлення буде виплачуватися постраждалій особі, якщо вона протягом року не отримувала безоплатної санаторно-курортної путівки, або путівку на оздоровлення. Якщо така особо отримала грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки, або самостійне санаторно-курортне лікування, а такожотримала щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного чи місцевого бюджетів, така допомога не нараховується.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь