A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лопушненська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Податкова адаптація бізнесу в реаліях сьогодення

Дата: 26.05.2022 15:26
Кількість переглядів: 42

 

Податкова адаптація бізнесу в реаліях сьогодення

 

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Марія МЕЛЬНИК під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо адаптації бізнесу в реаліях сьогодення.

Воєнний стан вимагає швидкої адаптації податкового законодавства до нових реалій. Парламент вже з початку війни прийняв багато зміни до податкового законодавства. І щоб не проґавити новації, важливо пам?ятати один з найбільш важливих принципів – всі зміни до податкового законодавства відображені в Податковому кодексі України.

Головне завдання для податкової служби краю – це фінансовий захист та підтримка бізнесу, споживачів, військових та інших категорій, які цього потребують.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Запитання: Чи звільняється з податкової застави під час війни майно при його вилученні? 

Марія Мельник: Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» доповнено новим п. п. 69.21.

Так, майно платника податків звільняється з податкової застави з дня отримання рішення керівника військово-цивільної адміністрації про вилучення майна без узгодження операцій із заставним майном.

При оплатному вилученні майна такі кошти спрямовуються на погашення податкового боргу платника податків, майно якого вилучено.

 

Запитання: Підприємець хоче застосовувати ставку єдиного податку 2%. Чи є обмеження в обсязі доходу?

Марія Мельник: Для платників єдиного податку третьої групи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування за ставкою 2%, скасовано обмеження щодо обсягу доходу як обов'язкової умови перебування на цій групі єдиного податку.

Нагадаю, що раніше було передбачено, що для таких платників податку максимальний обсяг доходу протягом календарного року не повинен був перевищувати 10 мільярдів гривень.

 

Запитання: Чи можуть перейти на спрощену систему оподаткування суб’єкти оподаткування, які видобувають або реалізують воду?

Марія Мельник: Не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс. доходу суб’єкти господарювання, які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин (крім видобування підземних та поверхневих вод підприємствами, які надають послуги централізованого водопостачання та водовідведення).

 

Запитання: Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО?

Марія Мельник: Не підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

 

Запитання: Чи можна первинну реєстрацію електронного ключа здійснити через мережу інтернет, без особистої участі?

Марія Мельник: Первинна процедура отримання електронних довірчих послуг від Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет.

Відповідно до вимог Регламенту КН ЕДП ІДД ДПС заявник має бути особисто присутнім під час первинної процедури реєстрації.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (http://www.acskidd.gov.ua) у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО».

 

Запитання: Чи є якісь нюанси при відмові від програмного забезпечення для ПРРО податкової служби на іншого надавача цих послуг?

Марія Мельник: З метою переходу з програмного забезпечення програмного реєстратора розрахункових операцій, яке надається Державною податковою службою на безоплатній основі (як і будь-якого іншого ПЗ), на ПЗ інших виробників (комерційних) суб’єкту господарювання необхідно закрити зміну на такому ПРРО, здійснити налаштування іншого ПЗ та розпочати роботу.

 

Запитання: Чи необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо ФО володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку?

Марія Мельник: Фізичній особі необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо вона володіє коштами, які розміщені на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування.

 

Запитання: За якими кодами бюджетної класифікації сплачують військовий збір?

Марія Мельник: Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11 «Про бюджетну класифікацію» із змінами і доповненнями військовий збір сплачується (перераховується) платниками за кодом бюджетної класифікації:

11011000 – «Військовий збір».

Разом з тим, згідно з Довідником відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженим наказом Державної казначейської служби України від 28.11.2019 №336 код класифікації доходів бюджету передбачає таку позицію:

11011001 – «Військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь