Спеціальний податковий режим Дія Сіті

Дата: 05.05.2022 15:16

Спеціальний податковий режим Дія Сіті

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що 14 грудня 2021 року прийнято Закон України №1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (надалі – «Закон»), який передбачає пільговий режим оподаткування ІТ-компаній, які мають статус резидентів «Дія Сіті» та їх працівників.

Резидент Дія Сіті може обирати як платити корпоративний податок: 9% на виведений капітал, що визначається відповідно до встановлених правил, або 18% податку на прибуток на загальних підставах.

При розподілі прибутку Резидентом Дія Сіті на користь нерезидента засновника податкові пільги, що передбачені міжнародними конвенціями про усунення подвійного оподаткування, підлягають застосуванню незалежно від обраної системи сплати корпоративного податку.

Пільгове оподаткування спеціалістів, що працюються на Резидента Дія Сіті:

- за трудовим договором із Резидентом Дія Сіті:

Податок на доходи фізичних осіб (надалі – «ПДФО») – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%.

Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.

- за спеціальним гіг-контрактом, укладеним із Резидентом Дія Сіті:

ПДФО – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%.

- за цивільно-правовим договором із спеціалістом, який зареєстрований як фізична-особа підприємець (надалі – «ФОП»), які сплачують:

єдиний податок – 5%, єдиний соціальний внесок – 22% від мінімальної зарплати протягом 2022-2023 рр. (перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти).

Сукупний річний дохід такого спеціаліста у 2022 році не може перевищувати 7 585 500 гривень.

З 2024 року Резидент Дія Сіті буде обмежений в розмірі витрат на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи).

Дивіденди, що будуть виплачуватися Резидентами Дія Сіті на користь їх засновників – фізичних осіб (як резидентів України, так і нерезидентів), будуть звільнятися від оподаткування в Україні за умови виплати дивідендів не частіше ніж один раз за 2 роки.

Людмила КОБЕЛЬ

Погоджено: