Єдиний податок за ставкою 2%: табу на негрошові розрахунки

Дата: 05.04.2022 10:42

Єдиний податок за ставкою 2%: табу на негрошові розрахунки

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку, який визначений статтею 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розповсюджується на суб’єктів господарювання, які зареєструються платниками єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу.

Так, доходом платників єдиного податку (фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб) є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292.3 ПКУ.

При цьому, відповідно до пункту 291.6 статі 291 ПКУ платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Враховуючи зазначене, платники єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу не мають права здійснювати розрахунки у негрошовій формі, у тому числі залік зустрічних однорідних вимог, бартерні операції тощо.

Людмила КОБЕЛЬ

Погоджено: