Кременецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Дата: 11.12.2020 10:06

Кременецький місцевий центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

Апостиль

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах держави – учасниці Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, та підтверджує справжність підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, і, у відповідному випадку, автентичність відбитка печатки або штампа, яким скріплено документ.

Проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затвердженими спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України від 5 грудня 2003 року  № 237/803/151/5, та Порядком проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 11 листопада 2015 року № 2268/5.

Враховуючи положення вищевказаних нормативно – правових актів, проставляти апостиль мають право:

• Міністерство освіти і науки - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
  • Міністерство юстиції - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України;
  • Міністерство закордонних справ - на всіх інших видах документів.

Апостиль не проставляється на:

• оригіналах паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень водія, характеристиках, посвідченнях особи; профспілкових квитків; документах про приналежність станам і віросповіданням;
  • оригіналах, копіях (фотокопіях) нормативно-правових актів, роз’яснень та правових висновків щодо їх застосування, документах, що мають характер листування;
  • документах, складені дипломатичними або консульськими агентами;
  • адміністративних документах, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій;
  • оригінали офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР, не можуть бути прийняті на території України для проставлення апостиля.

Апостиль може бути проставлено на нотаріально засвідчених копіях (фотокопіях) паспортних документів та трудових книжок.

Також апостиль може бути проставлено на копіях (фотокопіях) або копіях (фотокопіях) з перекладом документів, що стосуються сфери освіти і науки, засвідчених у встановленому порядку на території України, лише після попередньої легалізації (консульської легалізації чи проставлення апостиля) оригіналів цих документів.

Апостиль проставляється:

1. на документах, які видаються органами юстиції та судами;
  2. на документах, які видані архівними установами України, МОЗ, органами МВС, підрозділами ДМС, інших офіційних документах;
  3. на адміністративних документах;
  4. на документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
  5. на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
  6. на офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.

Апостиль проставляється на вимогу особи, яка підписала документ або яка подає відповідний документ.

Для проставлення апостиля необхідно подати:

1. оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
  2. документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, чи його копію, засвідчену в установленому порядку;
  3. заяву від особи, яка подає документи.

Наказом Міністерства юстиції України «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля» від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, яка для громадян України, іноземців та осіб без громадянства становить 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян, а для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .

Кременецький місцевий центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

Апостиль

• Міністерство закордонних справ - на всіх інших видах документів.

Апостиль не проставляється на:

• документах, складені дипломатичними або консульськими агентами;

Апостиль проставляється:

1. на документах, які видаються органами юстиції та судами;
  3. на адміністративних документах;
  5. на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;

Для проставлення апостиля необхідно подати:

3. заяву від особи, яка подає документи.