Лопушненська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Кременецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Дата: 18.08.2020 16:07
Кількість переглядів: 509

Кременецький місцевий центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

 

АВТОТОВАРОЗНАВЧА ЕКСПЕРТИЗА

 

АВТОТОВАРОЗНАВЧА ЕКСПЕРТИЗА (автотоварознавча та транспортно-товарознавча експертиза)

 • є одним із видів основного виду товарознавчих експертиз, об'єктами якої є колісні транспортні засоби та їх комплектуючі. До числа фундаментальних завдань автотоварознавчої та транспортно-товарознавчої експертизи входить  встановлення ринкової вартості колісних транспортних засобів (далі - КТЗ), їх  складових, а також, розміру вартості матеріальних збитків, які заподіяні власнику або володільцю колісних транспортних засобів, їх складових унаслідок пошкодження КТЗ.

     Окрім того, перед експертизою  можуть задаватися питання про складові фундаментального завдання або подібні з ним, за умови, коли такі питання мають як наслідок, придбання та експлуатацію колісних транспортних засобів.

 

Фото без опису    ПІДСТАВИ   ПРИЗНАЧЕННЯ  ЕКСПЕРТИЗИ

Підставою для проведення експертизи у кримінальному провадженні та у справах про адміністративні правопорушення відповідно до чинного законодавства є процесуальний документ про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом).   

Висновок експерта – письмовий документ у якому зазначаються результати проведення експертизи .

 

Підставою для проведення експертного дослідження є договір з експертом чи експертною установою, укладений за письмовою заявою (листом) замовника (юридичної або фізичної особи), з обов’язковим зазначенням його реквізитів, з переліком питань, які підлягають розв’язанню, а також об’єктів, що надаються.

Висновок експертного дослідження –  письмовий документ  у якому зазначаються результати проведення експертних досліджень.

        Експертиза проводитиметься після надання  органом (особою), який (яка) її призначив(ла) (залучив(ла) експерта), матеріалів, які оформлені згідно із вимогами процесуального законодавства та Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень.

       

    Відповідно до Переліку регіональних зон обслуговування науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції України, автомобільно-товарознавча експертиза проводиться експертними установами за зонами регіонального обслуговування, а саме:

 • Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз. Дніпропетровська та Запорізька області.
 • Донецький науково-дослідний інститут судових експертиз. Зона обслуговування -Донецька та  Луганська області.
 • Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Зона обслуговування -м. Київ, Вінницька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області.
 • Кримський науково-дослідний інститут судових експертиз. Зона обслуговування -Автономна Республіка Крим.
 • Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз. Зона обслуговування -Волинська, Закарпатська, Львівська та Рівненська області.
 • Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз. Зона обслуговування - Миколаївська, Одеська та Херсонська області.
 • Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса. Зона обслуговування -Сумська, Полтавська, Харківська області та м. Севастополь.
 • Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Зона обслуговування поширюється на всі регіони.

         Окрім того, проведення судових експертиз (обстежень та досліджень), може здійснюватися судовими експертами, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, за винятком тих експертиз, які проводяться виключно державними спеціалізованими установами,  за умови, якщо вони відмають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому Законом України «Про судову експертизу».

 

ДОКУМЕНТИ, ЩО ПОТРІБНІ ЕКСПЕРТУ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ АВТОТОВАРОЗНАВЧОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

      Виходячи із  положень пункту 2.3 розділу IV Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень на дослідження експерту надаються КТЗ та документація, що стосується його реєстрації, матеріали розслідування події, що призвела до матеріальної шкоди, а також документи, у яких зафіксовані інші вихідні дані, необхідні для вирішення поставленого питання. У разі потреби виклик зацікавлених осіб на технічний огляд КТЗ здійснюється замовником експертизи із зазначенням дати, місця та часу проведення огляду (після їх узгодження з експертом).

Варто зазначити! Можливість  огляду КТЗ та належні безпечні умови (освітлення, вільний доступ, можливість огляду КТЗ з різних боків тощо) забезпечуються  органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта).   

 

ФІНАНСУВАННЯ СУДОВО-ЕКСПЕРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

За рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються експертним установам з Державного бюджету України  проводяться  судові експертизи державними спеціалізованими установами у кримінальних провадженнях за дорученням слідчого, прокурора, суду. 

 

За рахунок замовника проводяться  судові експертизи, обстеження та  дослідження у кримінальному провадженні державними спеціалізованими установами, на замовлення підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, їх захисників, законного представника, потерпілого, його представника.

Окрім  того, за рахунок замовника проводяться  інші експертні дослідження та обстеження державними спеціалізованими установами.

 

Державні спеціалізовані установи, а також фахівці, що не є працівниками цих установ, виконують інші роботи на договірних засадах.

 

СТРОК  ПРОВЕДЕННЯ  ЕКСПЕРТИЗИ

Керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) встановлюється строк проведення експертизи, який не повинен перевищувати 90 (дев’яносто) календарних днів.

За письмовою домовленістю з органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів встановлюється більший розумний строк.

 

ОРІЄНТОВНИЙ   ПЕРЕЛІК  ВИРІШУВАНИХ                ПИТАНЬ

           Відповідно до пункту 2 розділу IV Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень до орієнтованого переліку вирішуваних автотоварознавчою та транспортно-товарознавчою експертизою питань належать :

 • Яка ринкова вартість КТЗ (вказуються відомості про марку, модель та державний реєстраційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
 • Яка вартість КТЗ (зазначаються відомості про марку, модель та державний реєстраційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (при цьому вказується дата, на яку визначається його вартість)?
 • Яка ринкова вартість сільськогосподарської та будівельної техніки? Примітка: визначається вартість техніки, обладнаної силовим агрегатом та самохідним шасі, зокрема тракторів, комбайнів тощо.
 • Яке значення становить величина втрати товарної вартості КТЗ на дату оцінки (вказується  дата, на яку здійснюється оцінка його вартості)?
 • Яка утилізаційна вартість КТЗ (вказуються відомості про  марку, модель та державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (вказується  дата, на яку здійснюється оцінка його вартості)?
 • Яка скрапова вартість КТЗ (вказуються відомості про  марку, модель та державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (вказується  дата, на яку здійснюється оцінка його вартості)?
 • Яка ліквідаційна вартість КТЗ (вказуються відомості про марку, модель та державний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (вказується  дата, на яку здійснюється оцінка його вартості)?
 • Яка вартість матеріального збитку (шкоди), завданого(ї) власнику КТЗ (зазначаються прізвище, ім'я та по батькові власника, марка, модель КТЗ, його державний реєстраційний номер) унаслідок (зазначається подія, яка призвела до матеріальної шкоди) на дату оцінки (вказується  дата, на яку здійснюється оцінка його вартості)?
 • Чи укомплектовано КТЗ відповідно до нормативно-технічної документації підприємства-виробника? Якщо ні, то в чому саме полягає неукомплектованість?
 • Яка дата виготовлення даного КТЗ (його складової)?
 • До якого типу належить даний двигун, які його основні характеристики?
 • Чи можливо провести ремонтно-відновлювальні роботи пошкодженого КТЗ (його складових)? Якщо можливо, то який обсяг, характер і вартість цих робіт на дату оцінки (вказується  дата, на яку здійснюється оцінка майна)?
 • Яке значення становить коефіцієнт фізичного зносу складових зазначеного КТЗ?
 • Яке значення становить процентний показник ринкової вартості КТЗ?
 • Чи відповідають виконані ремонтно-відновлювальні роботи нормативним вимогам?
 • Яким характеристикам (у тому числі типу) відповідає КТЗ згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності?

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь