Лопушненська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Консультує Міністрерство юстиції

Подати скаргу до Антирейдерської комісії Мін’юсту стало легше

Відповідні зміни до Порядку розгляду скаргу у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1128, були внесені постановою Уряду від 04.09.2019 №831.

Зокрема, до складу комісії входитимуть не лише представники Мін’юсту, але й представники інших державних органів, громадських об’єднань, інші особи (наприклад, кваліфіковані юристи, які не є співробітниками Мін’юсту). 

Крім того, віднедавна усі охочі можуть подати скаргу до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін’юсту не тільки через скриньку в Міністерство юстиції України, а і через Портал державних послуг iGov.

Для того, аби подати скаргу через iGov, потрібно:

1) зайти на веб-сайт https://igov.gov.ua/;

2) заповнити онлайн форму скарги;

3) підписати її електронним цифровим підписом;

4) відправити до Міністерства юстиції України.

Правильно підготовлена скарга дозволить розглянути її по суті та прийняти Комісією з питань розгляду скарг вмотивоване рішення.

Міністр юстиції України Денис Малюська зазначив: «Цей функціонал вже запущений на сайті iGov. Велика частина скарг, які надходили до цього часу в Мін’юст, поверталися у зв’язку з тим, що вони не були належним чином оформлені – хтось не так десь підпис зробив, печатку не туди проставив. Відповідно, це ускладнювало доступ до захисту своїх прав. І, взагалі, подача документів часто була не зовсім зрозуміла, особливо дрібному бізнесу. Електронне подання документів все це спростить, зменшить кількість помилок, а також забезпечить швидшу і ефективнішу реакцію Міністерства юстиції на звернення бізнесу, який образили, у якого відібрали майно чи корпоративні права».

Ще одною суттєвою зміною стало те, що оприлюднення результатів розгляду скарг (рішення, прийняте за результатом розгляду скарги та висновки Комісії із знеособленими персональними даними) відбуватиметься на офіційному веб-сайті Мін’юсту.

У такий спосіб Міністерство юстиції України піклується про спрощення процедур у сфері державної реєстрації.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області« повернутися до списку новин