Консультує Міністрерство юстиції

Дата: 29.10.2019 16:57

Функції, які виконують громадські радники

Громадський радник не замінює фахового юриста: не вирішує складних юридичних питань, не надає консультацій, не представляє інтереси клієнтів в судах. Втім, розуміє правові проблеми, може порадити алгоритм дії в тому чи іншому питанні, розуміє, як працюють органи місцевого самоврядування, вміє «прочитати»фінансовий документ або написати звернення.

Громадський радник знає, як працює система правосуддя, які існують провайдери правової допомоги,і розуміє, до якої інституції необхідно звернутись людям, щоб швидко і якісно отримати професійну правову послугу.

До громадських радників можуть звертатися за порадою та допомогою не лише окремі громадяни, але й представники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесах реформування, децентралізації, комунікації тощо. Громадські радники можуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни в своїх містах та селах, отримати підтримку від держави та громади.