Консультує Міністрерство юстиції

Виконання судових рішень

Судове рішення може виконуватись у добровільному або примусовому порядку. Якщо боржник відмовляється виконувати рішення добровільно, потрібно звернутися із заявою про видачу виконавчого листа до суду, який розглядав справу.
Виконавчий лист обов’язково має містити:

• назву і дату видачі документа, найменування органу, прізвище, ім’я, по-батькові та посаду особи, яка його видала;
  • дату прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
  • повне найменування стягувача та боржника, їх місцезнаходження, дату народження боржника - фізичної особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта;
  • резолютивну частину рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
  • дату набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
  • строк пред’явлення рішення до виконання.

Після цього слід написати заяву про примусове стягнення коштів із боржника та звернутися до державної виконавчої служби або приватного виконавця, який знаходиться за місцем проживання/перебування чи роботи боржника або за місцем знаходження його майна.

Виконавчий лист може бути пред’явлений до примусового виконання протягом трьох років.

Грошові суми, стягнуті з боржника (зокрема і одержані від реалізації майна боржника), надходять на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця.За письмовою заявою стягувача - фізичної особи стягнуті кошти перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку чи іншій фінансовій установі або надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.

Знайти потрібний підрозділ державної виконавчої служби: https://minjust.gov.ua/str_ust_der

Обрати приватного виконавця: https://erpv.minjust.gov.ua

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області