Лопушненська громада
Кременецький район, Тернопільська область

Консультує Міністрерство юстиції

Інтернет-магазини: як купувати безпечно

Покупки в Інтернеті - це зручно, швидко та приємно, якщо не забувати про обережність. Аби купувати безпечно, слід дотримуватися кількох нескладних правил.

При онлайн купівлі товарів/послуг завжди вимагайте розрахунковий документ

НерідкоІнтернет-магазини видають лише документ на здійснення кур’єрських послуг, однак він не є доказом укладання договору купівлі-продажу між магазином і вами. Під час отримання товару, замовленого онлайн, важливо отримати і сам розрахунковий документ (товарний або фіскальний чек, квитанція) або підтвердження оплати товару на електронну пошту.

Не перераховуйте кошти за товар, який пропонують в Інтернеті, на приватні банківські картки

Так ви позбавляєте себе можливості отримати чек за покупку і,у разі потреби,захистити свої права. Вимагайте у продавця надати реквізити картки суб’єкта господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів (послуг). Якщо ж продавець відмовляється це зробити, але ви бажаєте придбати товар саме у нього, то при переказі коштів у полі «Призначення платежу» обов’язково вкажіть,за що проводиться оплата і кому. Виписка з вашого банку про здійснення платежу за певним призначенням та онлайн-переписка з продавцем можуть бути доказами у разі виникнення суперечок.

Ви не зобов’язані надавати Інтернет-магазину ваші персональні дані, окрім тих, які необхідні для забезпечення отримання товару

Часто інтернет-магазини можуть просити ваші персональні дані з метою подальшої рекламної розсилки, або навіть продажу цих даних. Пам'ятайте, що персональні дані віднесені до інформації з обмеженим доступом.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області« повернутися до списку новин