Консультує Міністрерство юстиції

Стоп Булінг: що робити, якщо агресор – ваша дитина

Булінг – різновид насильства. Його ознакою є систематичність, ролі чітко визначені – кривдник та постраждалий. Допомога у таких випадках потрібна не лише дитині, яка потерпає від цькування, а й агресору.

Що робити, якщо булером є ваша дитина?

- відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з’ясуйте мотиви такої поведінки;

- поясніть дитині, що за вчинення цькуваннязагрожує адміністративна відповідальність;

- чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, однак не погрожуйте покараннями. Повідомте, що будете спостерігати за її поведінкою;

- проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять зі шкільним психологом – агресія може бути ознакою емоційних проблем.

Зауважте, дитина-агресор не зміниться відразу. Це – тривалий процес, який потребує витримки і терпіння.

Зазначимо, за малолітнього або неповнолітнього кривдника відповідальність несуть батьки або особи, які їх заміняють. Особиста ж відповідальність наступає з 16 років.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області