Консультує Міністрерство юстиції

Дата: 24.07.2019 15:08

Як поїхати з дитиною за кордон тому з батьків, хто проживає окремо

Аби скористатися правом на поїздку з дитиною за кордон, той з батьків, який проживає окремо, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і не мати заборгованості зі сплати аліментів.

В такому випадку, йому потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з ким проживає дитина, аби отримати нотаріально посвідчену згоду на виїзд дитини за межі України.Якщо протягом десяти днів з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа такої згоди не буде, можна через суд одержати дозвіл на виїзд за кордон без згоди другого з батьків.

Згоду або дозвіл треба пред’явити при перетині державного кордону України.

Зауважимо, важливо повернутися з дитиною в Україну у строк, передбачений згодою або рішенням суду.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області