Лопушненська громада
Кременецький район, Тернопільська область

Консультує Міністрерство юстиції

Яка відповідальність за вчинення булінгу?

Раніше відповідальності за вчинення боулінгу в Україні не існувало. У січні цього року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії  булінгу  (цькуванню). Відповідно, тепер за такі дії загрожуєадміністративнавідповідальність.

Зацькуваннянеповнолітньоїчималолітньоїособипередбачений штраф у розмірі від 850 до 1700 гривеньабогромадськіроботи на термінвід 20 до 40 годин.

Якщо подібні дії вчиненіповторнопротягомрокуабогрупоюосіб, то штраф складатиме від 1700 до 3400 гривень, а тривалість громадських робіт - від 40 до 60 годин.

Особиста відповідальність настає з 16 років, до того -відповідальністьза кривдника нестимутьбатькиабоособи, якіїхзаміняють. Їм загрожує штраф покараннявід 850 до 1700 гривеньабогромадськіроботина термінвід 20 до 40 годин.

Передбачена і відповідальність за приховування фактів булінгу. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомій ому випадки цькування серед учнів, до нього застосують покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області« повернутися до списку новин