я маю право!

Дата: 18.06.2019 13:07

Вимоги до оформлення скарг у сфері державної реєстрації

Бажаєте швидко, ефективно та безкоштовно відновити порушене право у сфері державної реєстрації?

Зверніться до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка діє при Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області, що забезпечує розгляд скарг у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості.

Вимоги та порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації та суб’єктів державної реєстрації прав визначені статтею 34 Закону України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», статтею 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  № 1128 від 25.12.2015.

Відтак, скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, суб’єкта державної реєстрації прав подається особою, яка вважає, що її права порушено, у письмовій формі та повинна містити:

1) повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником;

2) реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується (у випадку подачі скарги в порядку статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»);

3) зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, які, на думку скаржника, порушено;

4) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

5) відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення, повідомлення або реєстраційної дії державного реєстратора та/або внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно чи Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складення скарги.

До скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника (за наявності), а також, якщо скарга подається представником скаржника, - довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника, або копія такого документа, засвідчена в установленому порядку.

Разом з тим, розгляд скарги здійснюється лише за умови звернення скаржника протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

У разі, коли встановлено порушення вимог Законів щодо строків подання скарги та вимог щодо її оформлення, суб’єкт розгляду скарги на підставі висновку комісії приймає мотивоване рішення про відмову у розгляді скарги без розгляду її по суті у формі наказу.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області