Консультує Міністрерство юстиції

Дата: 08.04.2019 12:34

Результати виборів 2019 вивели до другого туру двох кандидатів

Центральна виборча комісія (ЦВК) після оголошення результатів виборів 2019 оголосила проведення другого туру.

У виборчий бюлетень було включено більше двох кандидатів на пост президента України. За результатами голосування в день виборів жоден кандидат не отримав більше половини голосів виборців. Таким чином жодного кандидата на пост президента не обрано президентом, що є підставою для прийняття рішення про проведення повторного голосування.

Проведення повторного голосування відбудеться 21 квітня 2019 року.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області проводять низку цікавих заходів в рамках кампанії #ЯМаюПравоГолосу яка реалізовується в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Одним із основних завдань кампанії є інформування щодо виборчих прав та виборчих процедур до, під час та після голосування на виборах. Саме з такою метою розповсюджуються тематичні буклети та плакати.

До вашої уваги – дорожня карта виборця, в якій визначено ключові етапи процесу голосування:

•  ПЕРЕВІР себе у списку виборців;
  • ПІДГОТУЙСЯ, якщо голосуєш не за місцем реєстрації;
  • ПРОГОЛОСУЙ у день виборів;
  • ПРОКОНТРОЛЮЙ чи проходять вибори без порушень. Якщо бачиш порушення – звертайся до відповідних органів.
  • Зверніть увагу: щоб проголосувати у другому турі не за місцем реєстрації - потрібно обов'язково ще раз пройти процедуру тимчасової зміни місця голосування.
  • До 15 квітня 2019 року включно зверніться до органу ведення Державного реєстру виборців:

- за місцем перебування на день виборів;

- за місцезнаходженням виборчої дільниці, де буде зручно проголосувати;

- за адресою реєстрації.

Також до 18 квітня 2019 року включно ви можете звернутись з позовом про уточнення списку виборців. Звертатись необхідно до місцевого загального суду за місцезнаходженням виборчої дільниці, на якій бажаєте проголосувати.

Проконсультуватись з даних питань ви можете за телефоном єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0 (800) 213 103. Цілодобово та безкоштовно в межах України.

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області