A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лопушненська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Безоплатна правова допомога

Дата: 20.02.2019 12:04
Кількість переглядів: 830

Презентація

результатів роботи Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за 2018 рік

 

          Основними завданнями місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги є захист прав цих громадян шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя та правової інформації, а також посилення правової спроможності  територіальних громад та соціально вразливих груп населення.

         На протязі 2018 року до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось  5865 осіб, з яких 5406 осіб отримали роз’яснення та консультації та у 459 громадян прийнято звернення на надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме - складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах. Видано 449 наказів про уповноваження на надання БВПД та 6 наказів про відмову від отримання БПВД, з них 243 накази на призначення адвокатів та 268 наказів на відповідальних працівників місцевого центру. Звернення, з якими  громадяни звертаються за безоплатною правовою допомогою, найчастіше стосуються  питань соціального забезпечення, цивільного, сімейного, спадкового, житлового, договірного, трудового та земельного права.

 

 

 

 

 

 

          З метою розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги жителів Збаразького, Зборівського, Кременецького, Лановецького та Шумського районів, які знаходяться в зоні юрисдикції Кременецького місцевого центру, його працівники постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи у територіальних громадах, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організаціях, трудових колективах та органах самоорганізації населення. У 2018 році  фахівцями Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено 301 правопросвітницький захід  з жителями територіальних громад, у трудових колективах підприємств, установ, організацій, цільових аудиторій громадян, студентів і учнів навчальних закладів, на яких присутніх проінформовано про їх конституційне право на безоплатну правову допомогу і механізми реалізації такого права та змісту правових реформ, що проводяться Урядом України.

Зокрема, проведено, з них -  з жителями територіальних громад, для цільової аудиторії спільнот громадян, трудових колективів підприємств, установ, організацій   з найактуальніших питань – 67, районними філіями обласного центру зайнятості та іншими державними установами – 92 та 108 у навчальних закладах та надано методичну допомогу 248 ОМС та установам - провайдерам БПД. Розміщено 570 інформацій на офіційних інформаційних сайтах партнерів, 23 інформації - у інтернет - виданнях, взято участь у              12 радіопрограмах та надруковано 24 матеріали у місцевих газетах.

         Особливо слід відмітити плідну співпрацю місцевого центру та його структурних підрозділів – бюро правової допомоги з районними філіями обласного центру зайнятості, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управліннями соціального захисту населення, з якими спільно організовуються та проводяться семінари, круглі столи, тренінги, прийоми громадян, зокрема для учасників АТО та соціально незахищених громадян.

          Для забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги у віддалених  населених пунктах, місцевим центром організовано роботу 394 мобільних консультаційних пунктів доступу до БПД, куди за правовою допомогою звернулось 1419 осіб. На постійній основі працюють мобільні  консультаційні пункти у Борсуківській, Вишнівецькій, Великодедеркальській, Залозецькій, Лопушненській, Почаївській та Чернихівецькій територіальних громадах. Також, в зоні юрисдикції МЦ діє 44 дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги, де правову допомогу отримала 81 особа. Дистанційні пункти доступу до  безоплатної правової допомоги організовано в районних філіях обласного центру зайнятості, районних секторах ДУ «Центр пробації», Збаразькій ВК-63 та бібліотеках. Крім того, у Кременецькому районі, з метою підвищення рівня забезпечення доступу соціально-незахищених верств населення до правої допомоги, надання жителям району за місцем проживання правової допомоги, спрощення механізму звернення для громадян, які потребують соціальної підтримки, запроваджено прийом громадян за місцем проживання «мобільним соціальним офісом». За 2018 рік здійснено 8 виїзних прийомів, під час яких за правовою допомогою звернулось 27 осіб.

Місцевим центром налагоджена співпраця з громадськими організаціями учасників АТО (ГО «Спілка учасників АТО Кременецького району», Збаразький відокремлений підрозділ ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», ГО «Воїнів Антитерористичної операції Лановецького району», «Спілка АТО «Борці за справедливість» м.Шумськ, Зборівське відокремлене відділення ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», ГО УАТО в Збаразькому районі «Побратими Тернопілля», районними осередками Всеукраїнської організації інвалідів  «Союз організацій інвалідів України» (Кременецьким та Лановецьким) та районними організація товариства Червоного Хреста України, ГО «Мальовничий Кушлин» та «Молодь Кременеччини».

 За 12 місяців  2018 року видано 449 наказів про надання безоплатної вторинної правової допомоги та 6 наказів про відмову у надані безоплатної вторинної правової допомоги. У звітному періоді  безоплатну вторинну правову допомогу отримали  343 малозабезпечені особи, 24 учасники бойових дій,          5 внутрішньо переміщених осіб, 5 дітей-сиріт, 66 осіб з обмеженими фізичними можливостями, 4 дітей. 1особа, щодо якої суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, 1 особа засуджена до покарання у вигляді позбавлення волі та 18 осіб потерпілих у кримінальних провадженнях.

          Фахівці Кременецького місцевого центру забезпечили доступ до електронних сервісів Міністерства Юстиції для 146 клієнтів.

7 вересня 2018 року на сесії Збаразької міської ради прийнято Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги жителям міста Збараж на 2018 – 2019 роки.

         Можна відмітити, що проведений аналіз  показників роботи місцевого центру щодо звернень громадян,  які звернулися  до центру за безоплатною правовою допомогою,  свідчить про значне зростання  кількості  осіб, які потребують отримання кваліфікованої правової допомоги саме через систему безоплатної правової допомоги.

 

Щодо розподілу клієнтів Кременецького  місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги за  статтю

 

Протягом 2018 року до місцевого центру звернулось  2858  жінок та 1741 чоловіків.

 

 

 

Щодо розподілу клієнтів Кременецького  місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги за віковою категорією

 

Щодо вікової категорії клієнтів центру, то у минулому році найбільша кількість звернень надійшла від осіб віком від 35 до 60 років – 2451 звернення,  від 18 до 35 років  звернулася 1287 осіб,  у віці понад 60  років – 836 осіб та 25 осіб  у віці  до 18 років.

 

 

 

Так, за звітний період найбільше письмових звернень про надання БВПД було зареєстровано від малозабезпечених осіб (середньомісячний дохід яких менше двох прожиткових  мінімумів для осіб відповідного віку ) – 343 (82,07%),  інвалідів - 66 (11,72 %), дітей та дітей-сиріт –  9(0,69%), ветеранів війни – 24(4,14%) внутрішньо переміщених осіб – 5 (1,38%), осіб щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку – 1(0,1), осіб засуджених до покарання у вигляді позбавлення волі – 1(0,1) та осіб потерпілих у кримінальних провадженнях – 1(0,1).

 

 

 

     

 

Звернення до місцевого центру за категоріями питань

 Проведений аналіз свідчить про те, що за 12 місяців 2018 року  найбільша кількість звернень надійшла з питань сімейного - 1225, іншого цивільного – 900, спадкового – 692 , житлового – 551, земельного права – 455 та із питань соціального забезпечення - 591. Звертались клієнти також  трудового  – 358, договірного - 308,  адміністративного -229, медичного права – 69, іншого – 318, з питань  виконання судових рішень – 169 та  неправових питань - 2.

 

 

 

Джерело отримання інформації про роботу

 місцевого центру

 

За результатами опитування, джерелами отримання громадянами інформації про роботу Кременецького місцевого центру з надання БВПД є : рекомендація іншої особи – 50,18%,  друковані ЗМІ – 3,33%, веб-сайт Координаційного центру  – 5,09%, інший інтернет –ресурс -  3.96%, телебачення – 1,52%, інше джерело інформації – 9,74%;  направлення з органу державної влади – 23,87%.

 

 

 

Отримати правову допомогу жителі Збаразького,Ланівецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку: kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: вул. Шевченка, 59А, м. Кременець.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь